Veronika Kastlová

Je bývalou členkou Hereckého studia OLDstars, které opustila v roce 2005 po přijetí na Činoherní režii Divadelní fakulty JAMU v Brně, kde získala bakalářské vzdělání. Toho se jí dostalo rovněž na Fakultě architektury ČVUT v Praze, kde v současné době dokončuje doktorské studium. V rámci studií JAMU byla na stážích v Divadle Na zábradlí v Praze (r. J. Nvota) či Mahenově divadle v Brně (r. A. Goldflam). Režírovala například hry: J. Topol: Kočka na kolejích, R. Cousse: Bitva pro dvě kýty, V. Holan: Čum do ráje, O. Novotný: Proud, absolvovala inscenací N. Sadur: Prapodivuhodná ženská. Vytváření kvalitních prostorů pro děje a příběhy lidí (a to jak prostorů „opravdových – architektonických“, tak prostorů „iluzivních – divadelních“) považuje za důležité a zábavné. Odjakživa hraje lakros, má slabost pro slony a pro kávu v kalíšku.

Veronika Krištofová

Vystudovala dějiny umění na FF MU, pracovala v marketinku, médiích a v kultuře (např. jako správce Lobkowických sbírek nebo jako ředitelka soukromé galerie). Literárnímu a literárně dramatickému umění se věnuje zhruba od svých patnácti let. Jako mnozí jiní autoři začínala psaním poezie a krátkých prozaických textů. V roce 2005 publikovala svou první básnickou sbírku Žena Indie / Uvnitř. O pět let později vydalo nakladatelství Olympia její novelu Bohatý holky.

Její dramatická tvorba byla formována jejím působením v divadelním prostředí od útlého dětství. V pěti letech se stala členkou amatérského souboru J. K. Tyla v Českých Budějovicích. Divadlo se stalo jejím hlavním koníčkem, kterému se věnovala i v době studií v Praze v podobě spolupráce s různými amatérskými a poloprofesionálními divadelními a divadelně tanečními soubory. V posledních letech se však věnuje spíše dramatické a režijní tvorbě.

Svou první adaptaci s názvem Kacířka, kterou taktéž realizovala v divadle METRO, napsala v roce 2007. Svou tvorbu konzultovala s významnými autory české literatury (Josef Škvorecký, Milan Uhde) a později s autory přímo spolupracovala na adaptacích jejich předloh, konkrétně s Josefem Škvoreckým na adaptaci knihy Prima sezona a s Petrou Neomillnerovou na adaptaci hry pro děti Amélie a tma.

V současné době pracuje na dalším scénáři a pečuje o své tři děti. 

Please reload

  • Facebook Classic
  • c-youtube
  • Pinterest Social Icon

© 2015 by Adéla Jelínková. Proudly created with Wix.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now